صنایع کشاورزی

شرکت شمس صنعت کارون با بیش از یک دهه سابقه در صنعت و تامین قطعات خاص و سفارشی، از سال ۱۳۹۳ با انجام پروژه های ساخت تراش پلیت و ناو و هلیس شکر برگشتی در حوزه کشاورزی فعالیت خود را آغاز نموده است. در طی سالهای فوق بیش از ۳۵ پروژه موفق تامین قطعات صنعتی کارخانجات کشاورزی را در کارنامه خود داراست. اولویت این شرکت پس از تهیه و تولید قطعات با کیفیت مطلوب و قابل رقابت با نمونه های اولیه، تلاش در جهت بهبود فرآیند تامین و کاهش هزینه های تولید قطعات سفارشی هم از طریق جایگزینی متریال و هم از طریق بهبود روشهای تولید می باشد. بومی سازی تعدادی از قطعات در صنایع کشاورزی که برای اولین بار در ایران تولید شده و جایگزین قطعات وارداتی می باشد نیز در کارنامه عملکرد شرکت شمس صنعت کارون به چشم میخورد.
این شرکت افتخار دارد که شرکتهای کشت و صنعت کارون، آب و خاک پارس، کشت و صنعت هفت تپه، شرکت های تابعه توسعه نیشکر و صنایع جانبی را در زمره مشتریان خود ساخته است.

توانمندی و قابلیتها

 • بازبینی و مهندسی مجدد قطعات خاص و سفارشی
  شرکت شمس صنعت کارون بر اساس رسالت خود و طبق سفارشات کارفرمایان محترم عمل می کند. بعبارت دیگر چنانچه دچار سردرگمی از بابت ساخت شده اید می توانید در صورت داشتن نقشه و اطلاعات فنی، آنرا در اختیار این شرکت قرار داده و در غیر اینصورت از روی نمونه اصلی آنرا مهندسی معکوس نموده و در نبود این دو مهم طبق بیان نیاز خود طراحی، نقشه کشی، شبیه سازی و ساخت آنرا به ما بسپارید.

 • تهیه قطعات چند فرآیندی خاص
 • تهیه قطعات و ملزومات مربوط به پمپ های VSO
  بحث آبرسانی چه در بخش زراعت و چه در کارخانجات محصولات کشاورزی از مباحث اصلی و گلوگاه می باشد. شرکت شمس صنعت کارون با افتخار اعلام می دارد کلیه متعلقات هد جت پمپ VSO را ریخته گری، ماشینکاری، مونتاژ کرده و بعنوان تکمیل کننده زنجیره تامین در کنار کارفرمایان محترم خدمت رسانی می-کند.

 • ساخت قطعات با فرآیندهای خاص ریخته گری، ماشینکاری و …
  شرکت شمس صنعت کارون بعنوان یک تامین کننده مواد اولیه و همچنین با دراختیار داشتن تیم ماشینکاری حرفه ای و متعهد بهترین گزینه جهت ساخت قطعات چند فرآیندی می باشد.

 • تامین قطعات خاص در شرایط تحریمی
 • تامین انواع متریال مورد نیاز در صنایع کشاورزی
  در شرایط سخت تحریم، تامین متریال از بازار تولید کنندگان را با مشکل جدی مواجه نموده است. شرکت شمس صنعت کارون با ایجاد بستر قابل اطمینان و متعهد توانسته از روش ریخته گری و فورج بر این مشکل غلبه کرده و با جسارت تمام کالاهای با متریال و مواد خاص را تولید نماید.

پروژه ­های شاخص

 • ناو و هلیس شکر برگشتی
  این تجهیز جهت نگهداری یکنواخت شربت و یکنواخت کردن غلظت و دما استفاده می شود در واقع آماده ساز شربت قبل از ورود به سانتریفیوژ می باشد.

 • متعلقات و هد جت پمپ VSO
  جت پمپ VSO از تجهیزات مهم و تکنولوژیک می باشد. ریخته گری و ماشینکاری و مونتاژ آن به شدت حساس می باشد. این جت پمپ دارای شافتی به طول ۶۰۰mm می باشد و وزن تقریبی جت پمپ VSO بدون موتور آن حدوداً ۷ تن می باشد.

 • اسکرو کانوایر
  این تجهیز بصورت افقی فعالیت می کند و طول آن ۲۲۰۰۰mm می باشد. همراستایی آن از حساسیت بالایی برخوردار است.

 • تراش پلیت
  تراش پلیت بصورت دندانه شانه ای ماشینکاری می شود و از متعلقات آسیاب می باشد. شرکت شمس صنعت کارون موفق شده در چند فصل ریخته گری و ماشینکاری این قطعه را انجام دهد.

 • اسکریپر
  از جمله قطعاتی است که هم بصورت چدنی و هم فولادی ریخته گری می شود. اسکریپرها بصورت دوره ای در آسیاب های کارخانجات نیشکر تعویض می شوند.

 • انواع پین
  شرکت شمس صنعت کارون ساخت انواع پین را در رزومه خود دارد. از جمله پین های لبه دار، پین بدون لبه، پین های زنجیر و پین های خاص

 • پولی سانتریفیوژ
  پولی سانتریفیوژ نوعی از پولی است با دور بسیار بالا فلذا ریخته گری و ماشینکاری آن حساس می باشد. ضمناً بالانس در این نوع پولی از اهمیت خاصی برخوردار است. شرکت شمس صنعت کارون ساخت انواع پولی، ریخته گری و ماشینکاری پولی را در رزومه خود دارد. بعنوان یک پیشنهاد می توان شرکت شمس صنعت کارون را بعنوان تامین کننده پولی ریخته گری شده بدون ماشینکاری مد نظر قرار داد.
  ریخته گری پولی بصورت سفارشی و تعداد بالا پذیرفته می شود.

 • پمپ پروانه ای
  شرکت شمس صنعت کارون ریخته گری و ساخت انواع پمپ و پمپ پروانه ای را در دستور کار خود قرار داده است. این شرکت آمادگی خود را جهت ساخت متعلقات پمپ به پمپ سازان عزیز اعلام می دارد. سفارش بالا پذیرفته می شود.

 • ایمپلر
  یکی از متعلقات پمپ ها ایمپلر می باشد که بدلیل استهلاک معمولاً بصورت دوره ای تعویض می گردد. شرکت شمس صنعت کارون ریخته گری ایمپلر و ماشینکاری و بالانس آنرا انجام می دهد.
  شرکت شمس صنعت کارون بعنوان شریکی متعهد در کنار صنعتگران می تواند گزینه ای جهت تامین ایپلرهای ریخته گری باشد.

 • چرخ الواتور انبار شکر زرد (بومی سازی در ایران)
  چرخ الواتور بعنوان یک پروژه خاص از بابت ریخته گری، متریال، ساختار و مونتاژ می باشد.