صنایع فولادی

شرکت شمس صنعت کارون از سال ۱۳۹۳ با تقویت کادر تخصصی و پس از آشنایی و مطالعه بر روی فرآیندهای تولید قطعات فولادی و به کمک کارشناسان متخصص خود بخش صنایع فولادی را به حوزه های فعالیت خود اضافه نمود و تا این مقطع زمانی موفق به انجام بیش از ۴۵ پروژه موفق در حوزه صنایع فولادی شده است.

این شرکت در این مدت موفق به تهیه قطعاتی شده است که قبل از آن از تامین کنندگان خارج از کشور تامین می شده است. ضمناً به جهت اصلاح فرآیندها عملا توانسته است نقش موثری در کاهش هزینه های ساخت قطعات مورد نیاز داشته باشد.

این شرکت افتخار دارد که نسبت به بومی سازی تعدادی از قطعات مورد نیاز در صنایع فولادی را نیز در کارنامه خود ثبت نماید. شرکت شمس صنعت کارون افتخار همکاری با شرکتهای نورد و لوله اهواز، گروه ملی فولاد ایران، فولاد هرمزگان و … را دارد.

توانمندی و قابلیتها

 • توانمندی در تامین متریال و آلیاژهای خاص مورد نیاز قطعات مورد نیاز
  به دلیل محدودیت متریال و بازار متاثر از تحریم های کشور عزیزمان با عزم راسخ در کنارتان هستیم تا معظل عدم تنوع متریال اولیه را حل نمائیم. این شرکت توانایی ریخته گری و فورج قطعات با آنالیز خاص را دارا می باشد و با ارائه گواهینامه آنالیز معتبر کیفیت آنرا نیز تضمین می نماید.

 • طراحی و ساخت انواع چرخ کرن
  چرخ کرن یا همان چرخهای جراثقال که از حساسیت خاصی نیز برخوردار می باشند و الزاماً می بایست از طریق فورج و رینگ رولینگ تهیه شوند.این شرکت توانایی تامین چرخ کرن با آنالیزهای خاص و ابعاد و اندازه های متنوع را دارا می باشد.

 • ساخت انواع کیسینگ های پمپ
  ریخته گری کیسینگ پمپ یا همان پوسته پمپ که در بخشهای آبرسانی و دیگر قسمتهای کارخانجات فولادی مورد استفاده قرار می گیرند. این شرکت آمادگی خود را اعلام می دارد تا در کنار شما بهترین متریال با در نظر گرفتن شرایط کاری پمپ ها را انتخاب و طراحی نماید. ریخته¬گری و ساخت انواع پمپ، پوسته پمپ و متعلقات پمپ از جمله فعالیت های شرکت شمس صنعت کارون می باشد.

 • مهندسی، تامین متریال و ساخت انواع وابلر، رینگ وابلر و قطعات جانبی آنها
  وابلر در کارخانجات فولادسازی و نورد ورق جهت انتقال قدرت برای چرخاندن غلطکهای سایزینگ استفاده می گردد فلذا کیفیت جنس و تلرانس¬های ابعادی آن به شدت حائز اهمیت می باشد. شرکت شمس صنعت کارون افتخار دارد کلیه مدلهای وابلرهای شرکت نورد و لوله اهواز را تامین نموده است.

 • انواع ایمپلر
  یکی از متعلقات پمپ، ایمپلر می باشد که جزء قطعات مصرفی در پمپ ها به حساب می آید. نوع جنس و پیچیدگی شکل ظاهری پمپ ها آنرا از حساس ترین اجزای پمپ می سازد. ساخت انواع ایمپلر در جنس ها ی مختلف از دیگر فعالیتهای این شرکت محسوب می گردد.

 • انجام ماشین کاری های دقیق در ساخت قطعات مورد نیاز صنایع فولادی
  به جهت گران بودن بعضی از تجهیزات و قطعات کارخانجات فولادی، تعمیر و استفاده مجدد از آنها در دستور کار قرار می گیرد. شرکت شمس صنعت کارون در کنار شماست تا با حداقل هزینه آنها را بروز رسانی و اورهال نماید.

 • ریخته گری فلزات رنگی و انواع آلیاژهای مورد نیاز
  ریخته گری آلیاژهای صنعتی CUZN35AL1، CUSN1، CUSN12 و دیگر انواع آلیاژهای با پایه مس و آلزن جهت ریخته گری و ساخت انواع بوش های برنزی، آلومینیوم برنز، برنج یا براس، شیم پلیت ها، شیم های آلزن و … از دیگر فعالیت های این شرکت می باشد.

پروژه ­های شاخص

 • وابلر و قطعات مربوطه (بومی سازی در ایران)

 • چرخ کرن و جراثقال
 • کیسینگ پمپ
 • تیغه قیچی
  تیغه قیچی و هلدر آن جزء قطعاتی است که در کارخانجات ورق سازی جهت برش انتهای ورق مورد استفاده قرار می گیرد. حساسیت در کیفیت متریال تیغه قیچی و تلرانس های ابعادی آن حائز اهمیت می باشد.

 • کوپلینگ چرخشی
  شرکت شمس صنعت کارون آمادگی خود جهت ساخت کوپلینگ چرخشی اعلام می دارد. کوپلینگ چرخشی از جمله قطعاتی است که جهت انتقال نیرو استفاده می گردد.

 • ایمپلر
 • سوپاپ ساکشن ولو
  سوپاپ ساکشن ولو از متعلقات آبرسانی می باشد و جنس سوپاپ ساکشن ولو و تلرانس های ابعادی آن جهت آب بندی و در عین حال سهولت در حرکت رفت و برگشت سوپاپ ساکشن ولو از اهمیت بالایی برخوردار است.